Yurtdışında Üniversite Okumak

Erasmus ya da work and travel gibi farklı programlar ile yurt dışını ziyaret eden ve burada okuma fırsatı bulan arkadaşlarınız muhakkak vardır. Onlara biraz kulak verirseniz çok memnun kaldıklarını ve muhakkak gidilip görülmesi gereken yerler olduklarını duyarsınız. Yurt dışında neresi olursa olsun bu fırsatlar muhakkak değerlendirilmeli çünkü sizin ufkunuzu genişletecek ve size farklı fikirler kazandıracaktır. Bu programlar dışında yurt dışındaki üniversiteleri de tercih edebilirsiniz. Çok masraflı oldukları söylenir fakat biraz araştırma yaparsanız ülkemizdeki okullardan daha ucuz üniversiteler bulabilirsiniz.

Yurtdışında Üniversite Okumanın Faydaları

Yurtdışında üniversite okumanın faydalarına gelince az önce de belirttiğim gibi ufkunuz genişleyecektir ve bu çok önemli… Bunun yanı sıra dil öğrenme fırsatı değerlendirilebilir. Farklı dünya görüşüne sahip birçok insanla aynı ortamda bulunmak sizleri kişisel gelişim anlamında farklı noktalara taşıyacaktır ve daha ileri götürecektir.

Yurtdışı Özgeçmiş Hazırlarken Önemli

Ek olarak cv’lerinize yazabileceğiniz sağlam bir ek olarak yurt dışı okullarını gösterebilirsiniz. Elle tutulur hiçbir şeye yaramadığını düşünelim yani çevrenizde bu kadar olumsuz insanların olduğunu düşünelim en kötü ihtimal harika anılara sahip olacaksınız. Farklı yerler görmek insana daima farklı şeyler kazandırır. Yurtdışında okumak ise bu işin farklı bir boyutu. Dil öğrenmek, farklı insanlarla tanışmak ve farklı arkadaşlıklar edinmek daha çok kişisel gelişiminiz için önemlidir. Faydaları çok fazla ve gitmekte o kadar zor değil. Bütçenizi ayarlamanız ve biraz dil sahibi olmanız orada okumak için yeterli olacaktır.

Eğitimci

Eğitimci

Eğitim - Öğretim dünyasından haberler.

Yazarın diğer yazıları:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir