YKS Adayları İçin Çalışma Önerileri

Üniversiteye hazırlanmak gençler için çok büyük bir maroton. YKS sınavı adayları bütün öğrenciler bu maratonu en iyi şekilde ve en güzel derece ile bitirmek için var güçleri ile koşuyorlar. Peki böylesine uzun soluklu ve yorucu bir koşuyu istedikleri gibi bitirmek için neler yapmalılar, nasıl çalışmalılar?

Öncelikle iç disiplin ve otokontrol sahibi olmak ve bu konuda kendilerini eğitmek durumundadırlar. Çünkü oto kontrolü olmayan bir öğrenci zamanını iyi yönetemez. Temel kural aslında zamanı iyi yönetmek. Sahip olunan zaman içinde eksik yönler ve konular belirlenerek bunları azami düzeyde çalışmak. Her gün kopmadan mutlaka ders çalışıyor olmak ve bu istikrarı sürdürmek.

YKS sınavlarına nasıl hazırlanılır?

İyi uyumak ve sabahları erken kalkmak da gençlerin biyolojik ritmini bozmadan sağlıklı çalışabilmelerini sürdürebilmek için çok önemlidir. Haftalık ve günlük planlar yapılmalı günü gününe uygulamaya çalışmak. Bu sayede öğrenci bir hafta sonunda neyi ne kadar yapabildiğini görme fırsatı bulur, kendini değerlendirir ve durumuna daha gerçekçi yaklaşarak çalışmasında aksayan yönlere çözüm getirebilir.

Bunları yanında YKS adayları için diğer çalışma önerileri sıralayacak olursak bu süreçte; daha az TV izlemek, bilgisayar ve cep telefonlarında geçirilen süreyi asgariye indirmek, günü gününe çalışarak yaptığı plana riayet etmek, anlamadığı bir konuyu en hızlı şekilde öğrenebileceği bir yola başvurmayı sayabiliriz. Maraton uzun ve koşuyu ancak yılmadan istikrarlı bir şekilde koşanlar bitirebiliyor, dileriz bu saydığımız YKS adayları için çalışma önerileri sizler için faydalı olmuştur.

Tüm gençlere başarılar dileriz.

Ali Öğretmen

Ali Öğretmen

Eğitim aşığı, dersler, sınavlar ondan sorulur. Okul öncesi öğrencisine de yüksekokul öğrencisine de hem ders verir hem rehberlik eder.

Yazarın diğer yazıları:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir