Ösym Sınav Gözetmenlerinin Görevleri Nelerdir?

ÖSYM sınav gözetmenleri ile yedek gözetmenler sınavın başlamasına bir saat on beş dakika kala görevli oldukları binalara giderek bina sınav sorumlularından görevli oldukları salona ait bilgileri ve sınav kimliklerini teslim alırlar. Salon başkanlarının yetki ve sorumlulukları dahilinde sınavın sorunsuz bir şekilde tamamlanması için verilen görevleri yerine getirirler. Sınav gözetmenleri salon başkanlarının sınav öncesi ve sonrasında yapacakları tüm işlemlerde salondaki salon başkanına yardımcı olurlar. ÖSYM sınav yönergesinde belirtilen salon başkanlarına ait tüm görevler gözetmenler içinde geçerlidir.

Sınav Gözetmenlerinin Görevleri

Sınav gözetmenleri adayların solona alınmasını sağlarlar, aday kontrol listelerinden adayların kimliklerini kontrol ederler, soru kitapçıklarının salon başkanıyla birlikte dağıtımını gerçekleştirirler. Sınav esnasında kopya çekilmemesi için dikkatli davranırlar. Sınav tamamlandıktan sonra adaylara ait belgeleri toplayarak sınav evrakı için verilen kutuyu hazırlarlar. Gözetmenlerin bu çalışmalarının yanı sıra yedek gözetmenler ise ihtiyaç halinde bina girişinde bekleyerek adayların binaya alınmasına yardımcı olurlar. Bina sınav sorumlularının kendilerine verdiği görevleri yerine getirirler.

Sınav Gözetmenlerinin ücreti

ÖSYM tarafından yapılan açıklama doğrultusunda sınav gözetmenliği ücreti ise 116 liradır. Gözetmenlik ve yedek gözetmenlikte ücret farkı bulunmamaktadır.

Eğitimci

Eğitimci

Eğitim - Öğretim dünyasından haberler.

Yazarın diğer yazıları:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir