Kindle ile kitap okumak

Günümüzde teknolojinin çok büyük bir hızda ilerlediğine şahit olmaktayız. Söz konusu bu durum hayatımıza pek çok yenilikler ve kolaylıkları da beraberinde getirmektedir. Bu yazımızda hayatımıza giren kolaylıklardan birisi olan Kindle ile kitap okumak hakkında bilgiler paylaşacağız. Dünya kitap devi Amazon’un geliştirmiş olduğu Kindle, mürekkeple çalışan bir e-kitap konumundadır.

Elektronik Kitap okuyucu kindle büyük ilgi görüyor.

İlk satışa çıktığı andan itibaren büyük ilgi gören Kindle, üstün performansı ve gözleri fazla yormaması gibi nedenlerle e-kitap pazarında çok büyük bir paya ulaşmayı başarmıştır. LCD ekranlı cihazlardan farklı olarak hem sağlık açısından daha uygun hem de yaklaşık 1 ay boyunca giden bataryası ise eşsiz bir cihaz olma özelliğine sahiptir.

Türkçe kindle kitapları mevcut

Piyasaya ilk çıktığı zaman Türkçe kitap desteği biraz zayıf olan Kindle, şimdi çok geniş bir Türkçe kitap seçeneği sunmaktadır. Ürünü aldığınız zaman sizin adınıza bir hesap açılıyor ve bu hesapta aldığınız e-kitapların birer numunesi yer almaktadır. Eğer Kindle ile kitap okumak istemeyip de internetten erişmek istiyorsanız bile bu hesap üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Üstelik sadece bilgisayar değil, istediğiniz telefon ve tabletlerden de kolaylıkla erişebilirsiniz. Çevrimiçi çalışan bu uygulamada internet bağlantısı kesilirse kitap okunamaz. Fakat indirilmiş ise sorunsuz bir şekilde okunmaya devam edilebilir. Kindle ile kitap okunurken altını çizebilir ve küçük notlar alabilirsiniz. Hatta diğer Kindle kullanıcıları ile okuduğunuz kitapları paylaşabilir, kütüphanenizi onların da kullanımına açabilirsiniz.

Eğitimci

Eğitimci

Eğitim - Öğretim dünyasından haberler.

Yazarın diğer yazıları:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir