İstanbul Deprem Risk Haritası

İstanbul Deprem Risk Haritası

Aşağıda İstanbul ili ile ilgili deprem haritası bulunmaktadır. İstanbul deprem haritası  T.C. Basbakanlik Afet ve Acil Durum Yönetimi Baskanligi Deprem Dairesi Başkanlığı resmi web sitesinden alıntıdır.

istanbul deprem haritası
istanbul deprem haritası

İstanbul İli Deprem Haritasında, İstanbul il ve ilçelerinin içinde bulundukları deprem kuşakları gösterilmektedir. Harita incelendiğinde, İstanbul ilinin 1,2, 3 ve 4 derece deprem kuşağında olduğu görülmektedir.

Haberci

Haberci

Biraz çalışsa ajanslara kaynak olur. Ama nerdee.. Anca haber sitelerine bakar öyle haberleri alıyor. Yoksa dünyadan bihaber yaşar.

Yazarın diğer yazıları:

İstanbul Deprem Risk Haritası” için 4 yorum

 • 29 Nisan 2012 tarihinde, saat 20:51
  Permalink

  İstanbul deprem haritası bildiğim kadarıyla yeni deprem haritası ile yakında değişecek.

  Yanıtla
 • 9 Mayıs 2012 tarihinde, saat 05:53
  Permalink

  Ahmet Mete Işıkara, İstanbul için tarih verdi. 2014! Açıklamaları şöyle, 17 Ağustos’un bittiği yer ile 1912 depreminde Mürefte, Şarköy’ün bittiği yer arasında kırılmamış bir parça var. Adaların güneyine düşüyor ve Tekirdağ’a doğru uzanıyor. ‘Weiibl Olasılık Fonksiyonu’ adı verilen bir fonksiyonla bazı hesaplamalar yaptım. 1900’den önceki verileri de alarak bu olasılık dağılımını uyguladığınız zaman karşıma çıkan manzara şu: 2014. Yani Marmara’da beklediğimiz büyük depremin olma olasılığının en yüksek olduğu zaman.

  Yanıtla
 • 24 Temmuz 2012 tarihinde, saat 10:42
  Permalink

  istanbul fay hatlarının çok yakınında. olası bir depremde büyük felaket olacak bu gidişle.

  Yanıtla
 • 29 Ekim 2012 tarihinde, saat 14:22
  Permalink

  İstanbul deprem risk haritası yenilendi. Sanırım bu yeni hazırlanan deprem haritası. İstanbulda durum deprem bakımından kritik.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir