İngilizceyi Geliştirme Yolları

Dünya dili olarak seçilmiş İngilizce dilinin Türkiye’deki eğitimi artık 4+4+4 sistemi nedeniyle 2. Sınıfta başlamaktadır. Daha önceden 4. Sınıfta başlayan İngilizce Dersi eğitimi tam olarak düzgün bir şekilde öğrencilere aktarılamadığı için ilköğretim ve lisede İngilizce dersi gören öğrenciler bu dil üzerinde pek başarılı olamadılar. Şanslı olan kişiler pratik yaparak bu yaşlarda İngilizcesini geliştirirken diğer şanslı kişiler ise üniversiteler aracılığı ile İngilizce dili eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamladı. İngilizce eğitiminin Türkiye’de yetersiz kaynak ve pratik gibi durumlar yüzünden tam olarak gerçekleştirilemediği öğrenciler, veliler ve öğretmenler tarafından bilinmektedir. Vaziyet böyle olunca da “Peki İngilizceyi geliştirme yolları nelerdir?” sorusunu ortaya çıkarmaktadır.

İngilizceyi geliştirme yollarının temeli gramer (Dil bilgisi) ve speaking (konuşma) ’dir. Bu temeli sağlam bir şekilde alan tüm öğrenciler İngilizce dilinde kendilerini gösterebileceklerdir. İngilizce dilinizi geliştirmek için en büyük etmenlerden bir diğeri ise dil bilgisi ve konuşmanın yanında pratik İngilizce dersleridir. Hiç kimse bir dili sadece okuyarak öğrenemez fakat sürekli o dili konuşursa tez zamanda en iyi şekilde o dili öğrenecektir. Bunun için pratik İngilizceyi geliştirmede en etkili yollardan birisidir.

İngilizceyi günlük hayatta geliştirme yollarından bir diğeri de İngilizce altyazılı film izlemektir. Bu filmleri tekrar tekrar izlediğiniz takdirde filmdeki İngilizce kelimelere bir kulak aşinalığınız olacaktır. Beyniniz bu kelimeleri tekrar tekrar duyacağı için dil bilgisi ve konuşmada çok daha rahat bir anlama yeteneğine sahip olacaksınız.

Eğitimci

Eğitimci

Eğitim - Öğretim dünyasından haberler.

Yazarın diğer yazıları:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir