Gaziantep Yemekleri

Ülkemiz için özel bir yere sahiptir Gaziantep. Gerek tarihi dokusu gerekse yemekleri ile ülkemiz için farklı bir noktadadır. Yemekleri dünya mutfaklarında bile tercih edilir ve insanların damak tadına hitap edecek şekilde hazırlanır. Özel karışımlar, soslar ve hem ülke hem de dünya mutfağına katkısı ile yemek yemeyi bilen biri Gaziantep mutfağına muhakkak uğramalıdır. Türk mutfağı her zaman bir adım öndedir bunu ülkemizde olan ve dünya mutfaklarını gezmiş bir isim Vedat Milor bile üstüne basa basa söylüyor. Gaziantep yemekleri kendine has tatları ile insanlara sunuluyor ve tadına bir kez bakan bir daha vazgeçemiyor. Yöresel tatların başkenti demek yanlış olmaz Gaziantep için.

Gaziantep yemeklerini herkes beğenir

Gaziantep yemekleri hazırlanırken tüm yöntem ve teknikler cesursa kullanılır. Gaziantep için yemek proje çalışması kadar ciddi bir meseledir çünkü bu artık ülkemizin tanıtımında rol oynayan bir süreç niteliğindedir. Gaziantep mutfağının neyi meşhur diye sorarsanız işte bunun net bir cevabı yok. Bu mutfağa girdiğinizde bu olmamış diyebileceğiniz ya da bunu beğenmedim diyebileceğiniz bir lezzet yok.

Antep Mutfağı

Her biri ayrı güzel ve her biri farklı tatlara yer veren yemeklerdir. Gaziantep yalnızca mutfağı sayesinde her yıl binlerce turisti ağırlamakta ve onlara özel mutfaklar sunmaktadır. Gaziantep yemeklerinin en büyük özelliği farklı damaklara hitap ediyor olmasıdır. Bu yemeklerden bazıları: Simit kebabı, kuşbaşı kebabı, soğan kebabı, yoğurtlu kebap, Sarımsak tavası, soğan tavası, zeytin yağlı patlıcan…

GeziKolik

GeziKolik

Tam bir gezienti

Yazarın diğer yazıları:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir