Gaziantep Otogar

Seyahatlerde gidilen yer ile ilgili ilk izlenim elbette otobüs terminallerinde başlar. Bir otobüs terminali düşünün, -öyle bir terminal ki- burası yolların kesiştiği, bölgelerin birbirine bağlandığı bir merkez konumu olarak sayılabilecek Gaziantep Otobüs Terminali. Kapladığı büyük alan ile, otobüslerin ve ziyaretçilerin rahatı üzerine tasarlanmış bir terminal.

Antep otogarda yemek yemek

Terminalde bulunan size Türk Mutfağı’nın onlarca güzel çeşitli yemeğinden sunan restoranlar, Gaziantep’ten ayrılırken ya da Gaziantep’e geldiğinizde sevdiklerinize götürebileceğiniz hediyelik eşyaları satan dükkânlar, ailenizle birlikte oturup biraz zaman geçirebileceğiniz çay ocakları ve benzeri birçok dükkân sizleri Gaziantep Terminali’nde beklemektedir.

Ayrıca Gaziantep Otobüs Terminali’nin yanında bulunan devasa büyüklükteki alış veriş merkezinden de otobüsten indikten sonra ya da sevdiklerinizin yanına giderken almak isteyip alamadığınız, ihtiyacınız ya da sevdiklerinizin ihtiyaçları olduğunu düşündüğünüz tüm şeyleri bulabilirsiniz. Örneğin yeğenleriniz ya da yanına gittiğinizde elinize bakacak olan küçükleriniz için oyuncak, elini öpüp sarılıp özlem gidereceğiniz büyükleriniz için lokum, yaşıtlarınız ya da yaşça çok farkınız olmayan akrabalarınız için küçük hediyelik eşyalar, arkadaşlarınız ve dostlarınız için hediyelik giyim türü şeylerin hepsini burada bulabilirsiniz.

Antep otogara nasıl gidilir?

Şehir merkezinden Gaziantep otobüs terminaline nasıl gidilir?

Şehir merkezi olarak sayılan Bey Mahallesinden otobüs terminaline uzaklık yaklaşık olarak 7 km’dir. Aracınızla bu yolu 14 dakika gibi bir sürede alabilirsiniz. Aracınızla Şehir merkezinden (Bey Mahallesi) Gaziantep otobüs terminaline gitmek için öncelikle İstasyon Caddesi yönünden A.Edip Caddesi tarafına doğru güney yönünde 100 metre ilerleyin. Bulunduğunuz bölgeden 400 metre ilerideki Hürriyet Caddesi tarafına doğru yol alın. Döner kavşağa vardığınızda 4. Çıkıştan Hürriyet Caddesi boyunca 600 metre ilerleyin. Daha sonra İstasyon Caddesi yönüne doğru küçük bir sola dönüş olan yola girip 1100 metre gidin. Nizip Caddesi yönünden sağa dönerek 1400 metre ilerleyin. Yolun sonunda Tüfekçi Yusuf Bulvarı yönünden sola dönerek Yavuzeli Caddesine çıkın. Yavuzeli Caddesi’nde yaklaşık 3 km gittikten sonra 10. Cadde tarafından sola dönüp 200 metre daha ilerlediğiniz takdirde Otobüs terminalini göreceksiniz.

Şehir merkezinden ulaşım

Ayrıca şehir merkezinden Gaziantep Otobüs Terminaline gitmek isterseniz bulunduğunuz yerdeki en yakın dolmuş durağına uğrayıp buradan 2-3-4 ve 7E numaralı dolmuşlara binebilirsiniz. Bu numaralı dolmuşlar sizi otobüs terminalinin önüne kadar götürecektir.
Not: Belirli bir süre zarfında terminale giden otobüs numaraları değişmiş olabilir. Bu yüzden dolmuşa binmeden önce şoföre otobüs terminaline gitmek istediğinizi belirterek isteğinizi teyit ediniz.

Gaziantep otobüs terminalinden Şehir Merkezine nasıl gidilir?

Gaziantep Otobüs Terminali’nde indiğiniz Otogar Girişinden sağa dönerek Yavuzeli Caddesi boyunca yaklaşık 3 km ilerleyin. Daha sonra hafif sağa doğru olan yola girerek bu yolu dümdüz takip edin. İleride Nizip Caddesi kavşağından sağa dönerek yaklaşık 1400 metre ilerleyin. İstasyon Caddesi’ne geldiğinizde sola dönerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Otobüs terminalinden şehir merkezine toplu taşıma araçlarını kullanarak gitmek isterseniz Gaziantep Otobüs Terminali girişinin 50 metre aşağısında kalan dolmuş durağına gelen dolmuşlara binebilirsiniz. Ayrıca bilmenizi isteriz ki genellikle seyahat ettiğiniz otobüslerin servisleri sizi istediğiniz yere kadar götürmektedir. Otobüs terminalinde dolmuş seferleri saat 7.30’dan 23.30’a kadar 5-6 dakika aralıklarla devam etmektedir.

Ayrıca Gaziantep otobüs terminali ile irtibata geçmek istediğinizde şu dahili numaraları kullanabilirsiniz.
(0342) 232 5815) Gaziantep Otogarı, 27630 Gaziantep

GeziKolik

GeziKolik

Tam bir gezienti

Yazarın diğer yazıları:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir