Gaziantep Havaalanı

Günümüzün en güvenilir ve en kolay ulaşım şekillerinin başında gelen havayolu ulaşımı sayesinde, artık dilediğimiz yerlere çok kısa bir süre içerisinde gidebiliyoruz. Özellikle iş hayatında şehir dışı ve yurt dışı bağlantıları olan firmaların yanı sıra turistik amaçlı gezi yapacak olanların havayolu ulaşımına karşı yoğun ilgisi olmaktadır. Ülkemizde de havayolu ulaşımının yaygınlaştırılarak hemen her yere kolaylıkla gidilebilmesi sağlanmaktadır.

Gaziantep Havaalanı ne zaman kuruldu?

Güneydoğumuza ulaşımı kolaylaştırmak ve bölge ticaretini canlandırmak için Gaziantep Havaalanı kurulmuştur. 1976’da hizmete başlayan bu havaalanı Oğuzeli ilçesinde yer almaktadır ve Gaziantep merkeze sadece 20 km kadar uzaklıktadır. Sivil kategoride yer alan Gaziantep Havaalanı uluslar arası uçuşlara da açık bir havaalanımız olmaktadır. 1998 de başlayan ve 2006 da sona eren genişletme ve iyileştirme çalışmaları neticesinde gerekli şartların da sağlanmasıyla uluslararası uçuşlara başlanmıştır. 400 araçlık otopark kapasitesi alan havaalanının pist boyutları 3000×48, 3000x30m’dir. Gittikçe artan yolcu hacmi karşısında ihtiyaçların karşılanması ve hizmetlerin daha kaliteli bir şekilde verilebilmesi için sürekli yenileme ve iyileştirme çalışmaları yapılmaktadır.

Gaziantep Havaalanı Özellikleri

Gaziantep Havaalanı İç Hatlar ve Dış Hatlar Terminalleri aynı özelliklere sahiptir. Her ikisi de;

  • Yılda 4 milyon yolcu kapasiteli,
  • 400 araçlık halka açık otopark
  • 16 tane chech-in kontuarı
  • 1tane CIP ve 1 tane de VIP bekleme salonlarına sahiptir.

Ulaşım hizmetleri HAVAŞ ile sağlanmaktadır ve ayrıca isteyenler için özel taksiler, araç kiralama gibi hizmetler de bulunmaktadır.

GeziKolik

GeziKolik

Tam bir gezienti

Yazarın diğer yazıları:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir