Başarılı Olmanın Sırrı

Hedeflerimize ulaşmak ve başarılı olmak için bayağı yöntem mevcuttur. Aileniz, arkadaşlarınız, öğretmenleriniz veya dışarı gezen herhangi biri bile size başarılı olma hakkında kendi bildiklerini anlatabilir. Bu bilgilerin bazıları altın değerindeyken bazıları size uygun olmayabilir.

Burada vereceğimiz sırlar herkese hitap edecek şekilde olup uygulayanlar tarafından mükemmel sonuçlar alınmıştır. Başarılı olmanın sırrı şüphesiz iyi bir dinleyici olmaktır, karşınızdaki ne anlatırsa anlatsın konuşması bitene kadar dinlemek hem saygı göstergesi hem de başarılı olma yolunda atılan bir adımdır. Kimsenin konuşmasını yarıda kesmeyin. Çok fazla konuşmamakta özel bir sırrımızdır. İki kulak bir ağız dersek anlarsınız zaten. Toplumda uzun uzun ve özellikle yüksek ses tonu konuşan bir kimse asla ama asla başarılı olamaz. Başarılı olmak az ama öz konuşmaktan geçer. Kimsenin hedefi ile dalga geçmeyin. O hedef sizin için çok küçük gelebilir ama bir sorun bakalım arkadaşınız neden o hedefi seçmiş. Dinleyince hak verecek ve saygı duyacaksınız. Arkadaşınızı o hedef için motive etmeye çalışmakta ayrı bir başarılı olma sırrıdır. Duygularınızı gizlemeye çalışmayın, bırakın ne geliyorsa içinizden söyleyin. Açık olun ve üsluba çok dikkat edin. İnsanları kesinlikle yargılamayın. Ön yargının ne kadar tehlikeli olduğunu eminim ki iyi biliyorsunuzdur. Arkadaşlarınızın olumsuz yönlerini eleştirmeyin hatta aksine eleştirenleri kibarca uyarın. Her bireyin zekâ seviyesi farklı olduğu için anlatılanlar komik de olsa karşınızdakinin kalbini kırmamak için gülmeyin. Başkaları gülebilir belki ama siz olgunluğunuzu koruyun.

Bizim şimdilik verebileceğimiz başarılı olmanın sırrı bunlar. Denemek sizin seçiminiz tabi ki ama deneyen ve başarılı olan insan sayısı oldukça fazla. Hayatınızda çok başarılı olmanız dileğiyle.

Eğitimci

Eğitimci

Eğitim - Öğretim dünyasından haberler.

Yazarın diğer yazıları:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir